Ümber Saaremaa Tagasi nimekirja juurde

Tänu oma asukohale ja eraldatusele, on Saaremaa alati olnud pisut müstiline meretagune paik. Tuntud oma ilusa looduse, tuulikute, kiviaedade ja sõbralike elanike poolest, on Saaremaa ka suurepärane koht rattamatkaks.

Marsruudile jäävad tuntumad Saaremaa vaatamisväärsused nagu Kaali kraater, Angla tuulikud, Panga Pank ja Järve luited. Tuur algab ja lõpeb Kuressaares.

 Hinnad

  • Rattarendi hind 3 päevaks on 37 EUR
  • Rattakottide hind 3 päevaks on 9 EUR paari kohta
  • Majutuse saate oma maitse järgi broneerida ja eks ka hind kujuneb vastavalt. Võib ka telkida.
>

 1.päev: Tallinn-Kuressaare
Liinibussi või autoga saab Kuressaarde. Rattad ootavad Kuressaares hotellis Staadioni. Ööbida soovitame hotellis Staadioni, mis asub Kuressaarest välja viiva rattatee juures, et siis mugavalt järgmisel hommikul sõitu alustada. 

2. päev: Kuressaare-Leisi 51 km
Esimene sõidupäev viib kõigepealt Eesti haruldasima loodusmälestise Kaali kraatri juurde. Kaalist jätkub marsruut Angla tuulikute juurde. Võimalik teha kõrvalpõige ja külastada Karja kirikut. Ööbimiseks soovitame Leisi lähedal Laugu Turismitalu. Hubane majutus, lahke pererahvas ja imemaitsev söök. Soovitame kindlasti tellida ka õhtusöögi. 

3. päev: Leisi-Kihelkonna 60 km
Leisist 24 km kaugusel on teine Saaremaa tuntuim loodus vaatamisväärsus – Panga Pank. Peatus tasub teha ka Odalätsi allikatel, mis legend kohaselt on hoopis Vanapagana jalajäljed. Lõunat saab süüa Pidula kalakasvatuses. Neile, kes soovivad rohkem sõita, soovitame külastada Tagaranna poolsaart (+16 km). Ööbida saab Kihelkonna lähedal, Loona Mõisas. 

4. päev: Kihelkonna-Kuressaare 50 km
Marsruut tagasi Kuressaarde kulgeb vaiksel teel ja osaliselt mere ääres. Rattatee algab Tehumardilt. Kogu tee Tehumardilt Kuressaarde, on meri ja pikk liivarand paremat kätt, Järve luited ja Mändjala. Tuur lõpeb Kuressaares. 

“It all started because we love cycling. From childhood cycling around home. Then making first real bike trip to West-Estonia and islands, with backpack on shoulders...”