Lahemaa Rahvuspargi tuur Tagasi nimekirja juurde

Lahemaa oma mõisade, rabade, matkaradade ja sopilistele lahtega on mõnus koht matkamiseks. Head teed ja vähe liiklust. Paljud teed on kõvakattega ja vähese liiklusega, see võimaldab teha just sellise marsruudi, mida ise tahad. 

Meie poolt pakutud marsrtuut on kogupikkusega 80 km. Ühepäevasena sobib kõige paremini maantee-, cyclo- või gravelrattaga läbimiseks. Mitmepäevasena sobib marsuuti läbida lisaks ka matka- ehk hübriidrattaga.

Tuur algab Tallinnast rongiga Kadrinasse ja lõpeb Rakveres, kust saab rongiga Tallinnasse tagasi. 

Marsruudile jäävad Viitna järved, Palmse mõisakompleks ja Lahemaa Rahvuspargi külastuskeskus, Võsu, Altja kaluriküla, Sagadi ja Vihula mõisad. Võimalus neid kõiki külastada või siis lihtsalt läbi sõita.

Söögipausi saab teha Viitnal, Palmsel, Võsul, Altjal, Sagadis ja Vihulas ning muidugi Rakveres. 

 Hinnad:

  • Maantee-, cyclo- või gravel ratta rent terveks päevaks on 26 EUR ratta kohta, 2 päeva on 48 EUR, 3 päeva 66 EUR. Hinnakiri on leitav siit
  • Matkaratta rent on 15 EUR päev, 2 päeva on 27 EUR ratta kohta, 3 päeva 37 EUR ratta kohta. Hinnakiri on leitav siit. 
  • Rongipilet Tallinn-Kadrina on rongist ostes 5.20 EUR inimese kohta
  • Rongipilet Rakvere-Tallinn on rongist ostes 6 EUR inimese kohta
>

Nagu öeldud, on Lahemaal matkamiseks palju erinevaid võimalusi. Võib teha lühemaid ja pikemaid päevi, majutust on Lahemaal piisavalt.

Siit üks võimalik variant.

Päev 1: Tallinn-Kadrina-Võsu/Käsmu 35 km

Tuur algab Narva rongiga Tallinnast Kadrinasse. Ronge läheb sinna kanti vähe, esimene on kell 7 hommikul ja siis alles pealelõunat. Kadrinast läheb üsna huvitav, pisut käänuline ja üles-alla tee Viitnale. Viitna järves saab ujuda ja Viitna kõrtsis süüa. Sealt edasi on 7 km Palmsesse. Palmses asub Lahemaa Rahvuspargi Külastuskeskus, mida tasub külastada ja muidugi Palmse Mõisakompleks. Süüa saab Palmse Kõrtsis. Kellel jaoks on juba küllalt sõidetud, siis majutuda saab Palmse Külalistemajas. Võsu on Palmsest 9km kaugusel ja Käsmu on Võsult umbes 5 km. Majutuda saab Võsul või Käsmul.

Päev 2: Võsu-Rakvere 52km

Võsult on mitu võimalust sõitu jätkata. Võib minna läbi Altja kaluriküla ja teha väike paus Altja kõrtsis, võib minna otse Sagadi peale. Sagadi mõisa tasub külastada, eriti Metsamuuseumi ja sealt edasi Vihula Mõisast tasub ka läbi sõita. Edasi viib tee Rakverre. Rakveres tuleb kindlasti külastada Rakvere linnust ja maitsta linnuse välisköögis valmivaid hõrgutisi. 

Tagasi Tallinna saab rongiga. 

“It all started because we love cycling. From childhood cycling around home. Then making first real bike trip to West-Estonia and islands, with backpack on shoulders...”