02.02.2016

Pakiraamikotid jalgrattaga matkamiseks, soovitame Ortlieb kotte.

Pakiraamikotid jalgrattaga matkamiseks, soovitame Ortlieb kotte.

Matkakotte jalgratastele tehakse erinevaid, meie kasutame põhiliselt Ortliebi tooteid, teada tuntud saksa kvaliteet (tehas Saksamaal)!
Kui hakkate minema esimesele jalgrattamatkale siis kindlasti enne seljakoti pakkimist mõelge läbi ka teisi varjante. Sõites päevas 50-100 kilomeetrit ei taha te panna oma seljale palju lisakoormust ja see on ka põhjus miks kotid disainitakse enamasti pakiraamidele või ratta raamile. Spetsiaalselt rattale mõeldud kotid on tehtud klambritega mida saab kinnitada esi-või taga pakiraamile, samuti on mõeldud nende lihtsasti eemaldamise peale, et saaksite hõlpsasti koti kaasa võtta telki või mujale ööbimiskohta.
Kui hakkate ostma omale matkakotte siis kindlasti mõelge läbi kui palju varustust te matkal kaasas kannate. Üldiselt ei ole jalgratta matkal vaja rohkem asju kui jalgsi matkates. 

Ortlieb "classic" pakiraamikotid

Ortlieb "Classic" on meie poes ja rendis kõige laiemalt levinud matkakottide paar. Ühe koti mahutavus on 20 liitrit. Kaasas on ka rihmad millega saab koti vajadusel üle õla visata. Materjal on veekindel ja isegi suurema saju korral jäävad asjad sees kuivaks kui kotid on õigesti kinnitatud. Külgedel asetsevad helkurid mis on väga head pimedas sõitmise korral. 

Kinnitamine:
Pildil on näha koti tagumist külge, ehk seda mis kinnitatakse pakiraamile. Üleval asetsevad kaks klambrit mis kinnitatakse pakiraami küljele ja all on fikseeriv lüli mis aitab kotti seda stabiilsena sõitmise ajal. Klambrite vahemaad saab muuta olenevalt pakiraamist, selleks on vanematel mudelitel vaja kuuskant võtit aga uued mudelid on juba tööristavaba kinnitusega. 

Järgmisel pildid on näha kuidas kotid asetsevad kui need on täis varustust. nagu näha on sinna peale pandud ka lamamismatt, selleks on kottidel kaks klambrit. Sinna saab lihtsasti panna ka telgi, magamiskoti või muud lisavarustust. 

Kottide puhul on hea ka varuosade saadavus. Kui midagi juhtub ära kaduma või osadest katki minema, siis see tähendab vaid varuosa vahetust, kotti saate edasi kasutada. 

Oleme näinud välismaistel rattamatkajatel 30+ aasta vanuseid Ortliebe ja need on olnud täeisti töökorras!


Kasutatud kotid: Kui te ei taha osta omale kohe uut varustust on võimalik meie poest rentida või osta ka kasutatud pakiraamikotte. Hinnavahemik kasutatud kottidel jääb 50-70 euri (paar) vahele mis on umbes poole soodsam kui uued. Rendime ka Ortlieb classicuid 3 EUR päev ja 15 EUR nädal (paari hind, 7 päeva).
Kasutatud jalgratta kotte saate osta kuni aprilli kuuni, suve hooajal me neid ei müü. Huvi korral saate kaupa alati vaatama tulla meie kontorisse, oleme avatud iga päev!


Kasutatud jalgratta kotid e-poes

“It all started because we love cycling. From childhood cycling around home. Then making first real bike trip to West-Estonia and islands, with backpack on shoulders...”