09.02.2016

City Bike Tallinn rattapood, väike aga tubli.

City Bike rattapood ja -hooldus Tallinnas

Jalgrataste müük, hooldus ja varuosad on selline äri, mis tundub olevat esmapilgul imelihtne. Siiski on süvenemisel väga palju agasid.
Oleme pea kümme aastat arenenud ja nüüd tundub, et oleme õige raja leidnud.

Meie e-pood = kaup kohapeal
Meil on 95% kaubast mis e-poes, kohapeal olemas. Saab katsuda, küsida ja vajadusel ka lasta koheselt mehaanikul peale kruvida.
Tarbijana tahame ka ise veenduda, et kaup on just selliste omadustega nagu tootja kirjeldab. Vahest jätab ka kirjeldamata ja seda tuleb ise proovida ja siis oma kogemusest kirjeldada, miks mingi lisavarustus on hea ja milleks see ei sobi.

Mustmiljon varuosa ja vanem, aga töökorras jalgratas
Käiguvahetussüsteemid on arenenud palju viimase 40 aasta jooksul. Ja ega vanemad süsteemid pole väga palju halvemad. Tihti on vastupidi, nad töötavad väga hästi ja aastaid. Aga mingi hetk kulub ikka midagi ära. Me oleme üles leidnud ka need vanakooli varuosad ja need endale kohapeale soetanud. Nüüd saab neidki ilma pika ootejärjekorrata vahetada. Ja kui osa pole siis loodame leida selle ja tellime ning nädala pärast on kohal.

Värvid, toonid ja variatsioonid
"Ma soovin heledaid rehve", "Mulle palun sellised käepidemed ja sadul, mis sobivad minu raami värviga". "Aga kas teil selliseid valge äärega rehve on?", "Sooviks kitsaid rehve ja just seda 28 mm laiusena…
Küsimusi on palju.
Oleme kaubavalikuga erilahendusteks valmis. Uue, värvilise ja erimõõdulise kauba otsimine on ka omamoodi väljakutse ja seda teeme peamiselt hooajavälisel ajal. Siis on aprillist alates kõik ilusti riiulis ja valmis. Suuremad poed vast ei viitsi 3 ühiku kaupa erinevaid värve ja mudeleid tellida aga meil on see täitsa OK. Näiteks on müügis 23 erinevat jalgrattakella.

Tuntud brändid = kvaliteet ja pikk eluiga
Ortlieb rattakotid on hea näide kvaliteedist ja tootearendusest. Korra neid kasutanud tekib kindlus, et asi toimib, selle arendusega on vaeva nähtud, katsetatud ja kõik on väga loomulik ja lihtne. Jah maksab palju rohkem kui suvaline “hiinakas” aga kasutajamugavus ja eseme kasutusiga on seda mitmekordselt väärt. Sellepärast me eelistamegi häid brände ja kasutame neid ka ise, igapäevaselt. Samuti on toote headuse näitajaks selle vastupidamine rendiesemena.

Meie soovitus on soetada kindlaid marke ja osta kvaliteeti:
Schwalbe rehvid - torkekindlad ja vastupidavad
Abus lukud - turvalised ja töökindlad, Saksa kvaliteet
Ortlieb rattakotid - veekindlad ja vastupidavad, mugavad, toodetud Saksamaal
Thule Chariot - rattasõit koos lastega
Babboe transpordirattad - vea kaupa või kuni 4 last mugavalt
Reelight patareivabad tuled - magnetitega, Taani disain ja töökindlus
Ja muidugi enamlevinud brändid: Shimano, Trelock, SKS, Cordo, Agu, Basil, Sram, Selle Royal jt.


Siiski tahaks soodsamalt ja ei soovi brändiväärtust maksta!
Kindlasti on maailmanimedega brändidel teatud osa toote hinnast ka prestiiž ja brändi tuntus. Samas on olemas väga palju uusi või vähetuntud väiksemaid varustusetootjaid, kes pakuvad lihtsaid, töötavaid lahendusi. Oleme ka need üles leidnud. Kas sõidad jalgrattaga vaid korra nädalavahetusel või sõidad igapäevaselt 30 km, selles on kulumise ja töökindluse mõttes suur erinevus. Öeldakse, et mugavus maksab ja see on täitsa õige. Paljudel tuntud brändidel on ka nö. B-liin, kus toodetaksegi soodsamaid mudeleid.

Võimalus tellida kaupa lühikese tarneajaga
Üldjuhul tellitakse suurem osas kaupa rattapoodidesse sügisel. Ennustad kaubakogused (no palju sa oskad öelda, milliseid osasid ja varustust sult ostetakse!) ja saadad maaletoojale oma tellimuse ära. Kevadel saad kauba kätte ja hakkad müüma.

Oleme leidnud ka võimaluse tellida hooaja keskel lisavarustust ja varuosasid.

Iga kuu 10. kuupäeval teeme lisatellimusi ja saame tellida alljärgnevat kaupa:
Shimano, Ortleib, Schwalbe, Rodi, Cateye, Polisport, Rubena, Continental, Abus, CST, KMC, Racktime, Tubus, Brooks, Thule jne.
Kunagi ei saa garanteerida, et just seda osa ja mudelit saame hooaja kestel kätte aga vähemalt proovime.

Jalgrattasuveniirid ja reklaamkaup
Me puutume igapäevaselt kokku jalgrattaturistidega. Nad tahavad viia koju ka materiaalseid mälestusi. Olgu selleks siis T-särk rattapildiga, linased ratturite padjapüürid või taaskasutatud rehvidest püksirihm. Proovime kõiki neid pakkuda ja valikut suurendada. Hea ka viia kingituseks.

Kasutatud osad ja varustus
See on sektsioon, mis tekib igas rattapoes ja -hoolduses. Paljud asjad on jätkuvalt heas töökorras aga klient tahab paremat ja uuemat versiooni. Tavaliselt on ka kasutatud osale ostja olemas, kui vaid selle ostja ja osa suudaks kokku viia. Meil on oma täiesti töökorras varustuse jupid olemas, jõudumööda on need ka lisatud e-poodi, kasutatud sektsiooni. 

Spetsiifilistes tellimusküsimustes pöörduda Toomase poole (56 608090).

Rattahooaeg kestab tegelikult aastaringselt :)

Meie avatud igapäevaselt Vene 33, 10123 Tallinn.

Oktoober - Märts 10:00 - 17:00
Aprill: 10:00 - 18:00
Mai - September 10:00 - 19:00

“It all started because we love cycling. From childhood cycling around home. Then making first real bike trip to West-Estonia and islands, with backpack on shoulders...”